• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

Hızlı Okuma Kursu Denizli

Hızlı Okuma Kursu Denizli
Hızlı Okuma

Okuma esnasında, göz metin üzerinde soldan sağa doğru kayar; belirli zamanlarda duraklar; bu duraklamalar sırasında, aynı bir fotoğraf makinesi gibi gördüğü kelimelerin resmini çekip beyne gönderir; beyin de daha önceden öğrenmiş olduğu bu sembolleri deşifre  eder, bir araya getirir ve fikre ulaşır.


Hızlı Okuma Kursu almamış bir insan, kelime kelime  okur, içten seslendirir, gözü metin üzerinde yavaş kayar ve uzun duraklamalar yapar. Bu nedenlerden dolayı, normal bir adamın okuma hızı "kaplumbağa hızında" kalır.


Anlayarak Hızlı okuma; hızlı görmeye, görme çevikliğine, okurken göze, ritmik bakış kazandırmaya ve bütün bunlara bağlı olarak göz ve beyin içinde "çabukluk- kavrama- bellek" ilişkilerindeki uyumu sağlamaya yönelik bir ekip kuramsal ifade ve uygulamalı çalışmalarla okuma ve algılama düzeyimizi yükseltme eğitimidir. NLP teknikleriyle zenginleştirilmiş ve etkili hale getirilmiş kurslarımız, farklı ve özgün  bir içerikle sunulmaktadır.


Hızlı Okuma Engelleri Ve Okuma Frenleri Nedir?


Sözcük sözcük okuma,

İçten seslendirme yapmak,

Ayrıntı da  boğulmak(ana fikir, yan fikir benzer biçimde),

Bilinçsiz okuma/amaçsız-plansız-yöntemsiz okuma,

Okuduğunu anlama güçlüğü,

Müsait olmayan okuma ortamı,

Gözden olup biten sebepler,

Okuma psikolojisinden kaynaklananlar,

Konsantrasyon eksikliği,

Motivasyon eksikliği,

Fazla geri dönüşler yapma,

Hızlı okursam anlayamam inancı/korkusu,


Denizli Hızlı Okuma Kurslarımızın  Genel İçeriği ;


•    Hızlı okuma ve anlamaya yönelik negatif tutumların değiştirilmesi

•    Bilinçli zihin - bilinç altı zihin ilişkisi ve değişikliğinin öğrenilmesi

•    Öğrenme düzeylerinin öğrenilmesi ve hızlı okumaya uyarlanması

•    Beynimizin temel çalışma prensiplerinin kazanılması

•    Heceleme, iç-dış seslendirme ve geriye dönüşler benzer biçimde hızlı okuma engellerinin kaldırılması

•    Göz-beyin uyumunun sağlanması

•    Sağ beyin ve sol beyin loblarının etkinleştirilmesi ve geliştirilmesi

•    Göze esneklik ve çeviklik kazandıran egzersizlerin öğrenilmesi

•    Göze ritmik bakma ve akıcı sıçrama hareketlerinin kazandırılması

•    Çeşitli özel tekniklerle gözün yatay ve dikey görme alanının genişletilmesi

•    Bedensel - zihinsel ve ruhsal hazırlığın yapılması

•    Dikkat yoğunluğu ve dikkat odaklanması çalışmalarının yapılması

•    Çeşitli hızlı okuma tekniklerinin öğrenilmesi

•    Hızlı algılama çalışmalarının öğrenilmesi

•    Kitap okuma sevgisi ve alışkanlığının geliştirilmesi.

•    Ders çalışma performansını artırmaya yönelik becerilerin kazanılması

•    İmtihan performansını artırmaya yönelik becerilerin kazanılması

•    Test çözme teknikleri becerilerinin kazanılması. Ve Hızlı Okuma Tekniklerinin Yararları•    Yaşamımızın her dönemi bir başka sınava girmek zorundayken, "sınavlarda verilen müddette yetiştirebilir miyim?" stresi ve gerilimini yaşamayacaksınız.

•    Dikkatiniz daha yoğun olacağından çok daha az yanlış yapacaksınız.

•    Hazırlık sürecinde aynı zaman diliminde çalıştığınız konu-kaynak ve "çözdüğünüz sorular" birkaç katına çıkacak.

•    İç ve dış (çevresel) faktörlerden olabildiğince az etkileneceğiniz için, "dikkat ve konsantrasyonunuz" daha etkin olacak.

•    Okumak sıkıcı bir uğraşı olmaktan çıkıp, haz - heves veren "zevkli" bir etkinliğe dönüşecek.

•     "Okuma sevgisi" kazanmakla birlikte, insani donanımınızı zenginleştireceksiniz.

•    Daha önce her 40-50 yılda iki katına çıkan bilgi birikimi şimdi 2-3 yıla inmiştir. Hızlı okuma ile "bilgi ve birikimleri" olabildiğince takip etme fırsatı bulacaksınız.

•    Ödevlerinizi daha kısa sürede bitirerek "kendinize vakit" yaratacaksınız.

•    Öğrendiklerimizin % 85 ini okuma ile elde ediyoruz, okuduklarımızın ise % 10 unu hatırlıyoruz. NLP ile ahot yardımıyla okuduklarınızı hem daha iyi "anlayacaksınız" aynı zamanda daha fazlasını "hatırlayacaksınız."

•    Giriş, gelişme ve sonuç bağlamlarını daha iyi yakalayacağınızdan çözümleme, bireşim, kavrama ve yorum "yeteneğiniz" daha üst düzeye çıkacaktır.

•    Çalışanlar olur yoğun tempolarında "yorulmayacak" ve eve iş götürmeye gerek duymayacaklar.

•    Bilgi, donanım ve kültür düzeyiniz artacağından, sözcük dağarcığınız zenginleşeceğinden yetkinliğiniz artacak ve "özgüveniniz" gelişecektir.

•    Beyninizin sağ-sol lobunu beraber kullanarak zihinsel kapasitenizi rahatça % 300 arttırırsınız.


Denizli Sınav Odaklı Hızlı Okuma Kursu

 
Sınavlara hazırlanan öğrenciler için odaklanma, önemli bir yere sahiptir. Birçok öğrenci test sorularını çözmeye başladığında sıkılır, dikkati dağılır ve kendini konuya veremez. Uzun paragraf sorularını okurken, bazen aklımız başka bölgelere gidebilir. Bunun en önemli nedeni; soruya odaklanamama, konsantrasyon eksikliği ve dikkat dağınıklığıdır.

Odaklanma sorunu yavaş okuyucularda sıkça görülüp; mevzunun bütünlüğünü bozmaktadır. Soruları daha hızlı ve anlamlandırarak okumak odaklanmayı artıran önemli unsurlardan birisidir.
 
Sınavlarda odaklanma problemi
yaşamamanın en önemli anahtarlarından birisi bütün sınavları ciddiye almaktır. Üniversite ve öteki sınavlara sıkı hazırlanan bir öğrenci, sık sık test ve deneme soruları çözer. Sınavlara bu şekilde hazırlanan öğrenci, bir müddet sonrasında ilk günkü ciddiyetini kaybedebilir.

Soruları gerçek sınavdaymış şeklinde çözme ve 4 yanlış 1 doğru  götürüyor düşüncesi  içinde olunması önemlidir. Konsantrasyonu iyi ayarlamalı, soru sayısı ve vakit orantısı göz önünde bulundurulmalıdır. Bütün tecrübe etme sınavlarını reel bir sınava giriyor edasıyla çözmek; size başarı ve itimat kazandıracaktır.
 

Sınavlara hazırlanırken düşülen en büyük hatalardan birisi de şartlanmadır. Kendini; paragraf sorularını anlamadığına, matematik sorularını çözemediğine, yavaş okuduğuna veya okuduklarını anlamadığına dair şartlandıran birçok insan bulunmaktadır.

Başarının en önemli anahtarlarından birisi inanmaktır. Razı gelen insan, elde etmek istediklerini önemli ölçüde başaran insandır. Bu bağlamda, kendimizle ilgili ön yargıları kırmalı, şartlanmanın başarıya giden yolda bir bahane olamayacağını iyi bilmeliyiz.
 

Sınav odaklı hızlı okuma kursu ile dikkat dağınıklığı ve konsantrasyon bozukluğu şeklinde problemleri kenara atabilirsiniz. İmtihan soruları üzerinden yapılan uygulamalar ile; ferdin dikkat seviyesi yükseltilir. Soruları hızlı ve anlamlandırarak okuması sağlanır.

Hızlı okuma ile soruları daha hızlı ve çabuk okuyan öğrenci, mevzuda bütünlük  ve hakimiyeti daha iyi sağlar. Dikkati dağıtan unsurlar belirlenir, bunların giderilmeli istikametinde çalışmalara yapılır. Konsantrasyon seviyesinin yükseltilmesi ile ilgili etkinlikler düzenlenir. Böyle öğrenciler; sınavlarda süre problemi yaşamaz, soru başına 5-7 sn. Artırarak rakiplerine göre önemli bir avantaj elde eder.

 
YGS-LYS Sorularını Hızlı Ve Etkili Okumak Artık Daha RahatÜniversiteye girişte en önemli basamak olan YGS-LYS sınavlarında çıkan sözcük sayısı her sene artmaktadır. Denizli Etkili hızlı okuma kursu ile sınavlarda artan sözcük sayısına karşın, extra süre kazanıp; başarı oranınızı kolayca artırabilirsiniz. Sınavlara hazırlanırken sürenizi daha tutumlu kullanıp, kendinize daha fazla vakit ayırabilirsiniz.

LYS, edebiyat, tarih ve felsefe grubu sınavlarında çıkan sözcüklerin sayıları her sene giderek artmaktadır. Artan sözcük sayısı ve zorlaşan içeriklere çok kolay bir çözüm olarak  hızlı ve etkili okuma kursu, ihtiyacınız olan vakiti size kazandıracaktır.

Paragraf sorularının uzun ve kompleks olması öğrencilerin bu kısımı kafi sürede bitirememesine niçin olur. Sürenin durağan olması ve sözcük sayısının her yıl artması öğrencilerin yükünü giderek zorlaştırmaktadır.

YGS-LYS imtihanlarından çıkan öğrencilerin ortak sitemi; “soruları yetiştiremedim” yada “birazcık daha vakitim olsaydı, daha fazla net yapardım.” oluyor. üniversiteye gidebilmenin tek şartı olan bu sınavlarda verilen sürenin değeri her yıl artmaktadır.


Süreyi Ve Hızı İyi Ayarlamak


“Vakitti öldürmek en pahalı harcamadır.” (balzac) hakikaten de öyledir ki; süre, çağımızda en önemli olgulardan bir tanesidir. Lisans yerleştirme sınavlarında da verilen süreyi iyi ayarlamak; öğrenciyi başarıya götürecek en önemli etkenlerdendir.

Süresini ve hızını kontrol edebilen insanları, başarıya götürecek yol daha kısadır. ÖSYM’nin hazırladığı sınavlarda başarılı olmanın en önemli gerekliliklerinden biri de soruları olabildiğince hızlı okuyup kavrayabilmektir.


Denizli Etkili Ve Hızlı Okuma Kursu


Anlayarak Hızlı okuma tekniği, gözün algılama alanını geliştirmeyi ve duraklama sırasında   gözün okuma sahasını geliştirmeyi odaklama temellidir.

Okumayı öğrenmeye başlandığı andan itibaren meydana getirilen hataları düzelterek okumayı hızlandırmak mümkündür. Bu tekniklerin alanında uzman eğitimciler tarafınca edinilmesi; öğrenciyi, anlayarak okuma hızında en çok verime ulaştırır.


Okumayı yavaşlatan en önemli nedenlerden birisi kelimeleri tek tek okuyup anlamaya çalışmaktır.

   
Kelimeleri tüm olarak okuyup anlamaya çalışmak okumayı hızlandırır.

   
Kelimeleri sesli veya dudakla okumak okumayı yavaşlatır. Metnin içten sesle okunması, okuma hızı açısından önemlidir.

   
Okunan cümle veya kelimeyi geri dönerek tekrar okumak metnin bütünlüğünde kesintiler oluşturur.


Algılama ve okuma hızının yavaşlamasına neden olur.


LYS’ye Girecek Öğrencilere Özel, Sınav Odaklı Eğitim


   
Bilgiye meydana getirilen yatırım geleceğe yapılan yatırımdır. Hızlı okuma Test odaklı öğrenme metodu ile beraber; uzun test sorularını okuma ve idrak etme hızınızı minimum 2 kat artırabilirsiniz.


Test teknikleri üzerinden verilen Denizli anlayarak hızlı okuma kursu ile beraber soru başına 5-7 saniye artırarak sınav süresince sürenizi tutumlu verimli kullanabilirsiniz. Bu teknikle öğretilen veriler daha kalıcı ve etken öğrenme becerileri aşılar.
  


Hızlı Okuma Eğitimi İle Öğrenciler LYS’de Fark Yaratıyor.Almış olduğun puandan çok, rakiplerine oranla ne kadar puan icra ettiğinin önemli olduğu üniversite giriş sınavlarına giren öğrenci sayısı her sene artmaktadır. Lys’de başarının sırrı, rakiplerden daha çok soru yaparak üst sıralarda yer kapmaktır.

   

LYS, türkçe-edebiyat, sosyal bilimler ve felsefe sınavlarında çıkan soruların averaj kelime rakamsı 11.400’dür.


Saygın  coaching & consulting eğitimi almış bir öğrenci, almamış öğrenciye kıyasla soru başına averaj 5-7 saniye artırarak extra zaman kazanmış olur. Hızlı okuma Kursu  ile idrak etme hızını da artıran öğrenci, rakiplerine fark atarak; üniversiteye giriş imtihanında büyük avantaj elde eder.
     

Eğitim ile paragraf sorularını anlayarak en az 2- 3 kat daha çabuk  ve hızlı okuyabilirsiniz.
      

Metinleri algılama ve değerlendirme yetinizi geliştirerek; dikkat ve konsantrasyonunuzu üst seviyelere taşıyabilirsiniz.
      

Okurken beyninize daha iyi iletişim yetenek ve teknikleri kazandırarak başarı oranınızı  artırabilirsiniz.
      

Denizli hızlı okuma kursu ile birlikte LYS’ye hazırlanırken zamanınızı da ekonomik kullanmış olmuş olursunuz.
      

Test sorularını çok daha hızlı bir halde okuyup daha fazla soru çözebilirsiniz.
      

Saygın coaching & consulting hızlı okuma ile bununla birlikte kendinize ayıracak daha fazla süre edinmiş olmuş olursunuz.

 
ALES’e Hazırlanan Öğrenciler İçin Anlayarak  Hızlı Okuma Kursu 

ALES Anlayarak  Anlayarak hızlı okumaHızlı okuma ile lisans üstü eğitimi almada kolaylık

Geleceğimizi belirleme yolunda, önemli basamaklardan birisi yüksek lisans eğitimidir. Yüksek lisans eğitimi alabilmek ismine ALES’in önemi fazlaca büyüktür.  Denizli Hızlı okuma kursu ile okuma ve anlama hızınızı artırarak; bu imtihanın üstesinden çok daha huzurlu bir halde gelebilirsiniz.


Peki bu vaziyet nasıl gerçekleşecek?


Hıza ve konsantrasyona dikkat


ALES,
takdir edersiniz ki ÖSYM’nin uyguladığı sınavlar içinde, bilgiden çok ferdin hızını, dikkat ve konsantrasyonunu ölçen sınavlardan biridir. Hızımızın ve buna bağlı bir halde de konsantrasyonumuzun artmasını nasıl sağlayabiliriz?


Denizli Etkili Hızlı Okuma Kursu


Hızlı okuma, göz kaslarını eğiten, gözün görme alanını genişletip kelimeler üstünde başıboş gezinmesini önleyen bir okuma tekniğidir.

Hızlı okuma ile göze faal bir gidişat kazandırılır  ve görme ile idraklama arasında uyum sağlaması yapılır.


Hızlı Okuma Kursunda Teknik-Pratik İlişkisi


Hiç şüphesiz ki anlayarak hızlı okuma teknikleri kişinin okuma ve idrak etme hızını büyük ölçüde artırmaktadır. Hızlı okuma kursu ustalaşmış kişilerden alındığında okuma hızınızı en az 2- 3 katına çıkabilen ve buna bağlı olarak da konsantrasyonunuzu artıran yegane bir eğitimdir.


Peki Saygın  Coaching & Consulting hızlı okuma kursu bunu nasıl başarıyor?

Şöyle ki;
fert okuma esnasında kendini probleminin içinde bularak dış etmenlerle olan bağlarını minimuma indiriyor. Bununla birlikte soru içinde kaybolmasını sağlayan etmenlerin de ortadan kaldırılmasıyla daha net ve hızlı bir görüş açısına haiz olunuyor. Bu da ferdin soru ile alakalı daha öz ve mütevazi bir düşünceye haiz olmasını sağlayarak hızlı bir halde cevabı bulmasını sağlıyor.


ALES Öğrencilerine Yönelik Sınav Odaklı Eğitim


Bilgiye yapılan yatırım geleceğe yapılan yatırımdır. Saygın  Coaching & Consulting   hızlı okuma test odaklı öğrenme metodu ile birlikte; uzun test sorularını okuma ve algılama hızınızı en az 2- 3 kat artırabilirsiniz.

Test teknikleri üzerinden verilen, anlayarak hızlı okuma kursu ile birlikte soru başına 5-7 saniye artırarak; sınavlarda sürenizi tutumlu ve bereketli kullanabilirsiniz. Bu teknikle öğretilen veriler daha kalıcı ve etken öğrenme becerileri aşılar.

Test teknikleri ile anlayarak hızlı okuma tekniklerinin harmanlanması kararı elde edilen başarılar daha kalıcı olmaktadır.


Anlayarak Hızlı Okuma Kursu İle ALES’te farkınızı ortaya koyun


Denizli Hızlı Okuma Kursu almış bir öğrenci, almamış öğrenciye kıyasla soru başına yaklaşık 5-7 saniye artırarak extra vakit artırır. Hızlı okuma Kursu ile idrak etme hızını da artıran öğrenci, rakiplerine fark atarak; ALES sınavında önemli avantaj elde eder.

   
Öğrenim ile paragraf sorularını anlayarak en az iki kat daha hızlı okuyabilirsiniz.

   
Metinleri idrak etme ve değerlendirme yetinizi geliştirerek; dikkat ve konsantrasyonunuzu üst seviyelere taşıyabilirsiniz.

   
Okurken beyninize daha iyi iletişim yetenek ve teknikleri kazandırarak başarı oranınızı artırabilirsiniz.
 
   
Denizli etkili hızlı okuma Kursu
ile birlikte ALES’e hazırlanırken süresinizi da ekonomik kullanmış olmuş olmuş olursunuz.

Test sorularını çok daha hızlı bir halde okuyup daha çok sual çözebilirsiniz.

  
Saygın Coaching & Consulting  hızlı okuma kursu  ile bununla birlikte kendinize ayıracak daha çok zaman edinmiş olmuş olmuş olursunuz.

 
Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.
 
Hızlı Okuma Kursu  ilgili detaylı bilgi için :

İzmir  Hızlı Okuma  Kursularımız için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Hızlı Okuma Kursunu tıklayabilirsiniz.

Denizli Hızlı Okuma Kursularımız 0 (258) 213 0 999-  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Hızlı Okuma Kursunu tıklayabilirsiniz.

 

 

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - - -
Hızlı Okuma Kursu Denizli başlıklı 2515 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın