• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

Denizli Hızlı Okuma Kursları

Denizli Hızlı Okuma Kursları
Hızlı Okuma

Dünya’nın yedi harikasının birincisi olarak tescil edilmiş, ucu bucağı bulunmayan belleğimizin  kayıt kapasitesi ve hatırlama becerisi beklenenin çok çok üstündedir. Aslen her birimiz, müthiş bir bellek  potansiyeline  sahibiz ancak belleğimize yeterince önem vermediğimiz ve onu geliştirmek için çaba sarf etmediğimizden hatırlama mevzusunda çeşitli zorluklar yaşıyoruz. Tıpkı insanoğlunun bedeninin vücut geliştirme alıştırmaları  aracılığıyla, kas gücünü arttırarak güçlendirebileceği şeklinde bellek da alıştırma ve egzersizler kanalıyla geliştirilebilir.


Okuma hızımızın düşük olmasının bir başka sebebi ise yazıda baktığımız alandır. Her kelimeye tek tek baktığımızda her satır için averaj 10 kez göz hareket ettirmek zorunda kalırız. Ama gözümüzün bakış açısı birden çok sözcüğü alabildiği taktir de bir satırlık kelimeyi iki göz hareketine kadar indirebiliriz.
Göz çektiği fotoğrafları dilimizden yüzlerce kez süratli olarak beyine göndermekte ve beyin almaktadır. Sesli okuduğumuz vakit 200 kelime 1 dakikayla sınırlandığı için okuma hızımız çok daha hızlı olan beyin kapasitemize yetişememekte, arta kalan beyin kapasitemiz, boşluğu başka düşüncelerle doldurmaya çalışmış olduğundan odaklanmamız ve okuma etkinliğimiz azalmaktadır.


Okuma sırasında,  göz yazıların  üstünde soldan sağa doğru kayar; her kelime üzerinde duraklar. Bu duraklamalar sırasında, aynı bir fotoğraf makinesi benzer biçimde, gördüğü sözcüğünün  resmini çekip beyne gönderir; beyin de daha önceden öğrenmiş olduğu bu sembolleri deşifre eder, bir araya getirir ve düşünce ulaşır.

Okunmakta olan sözcük gruplarını çok çabuk bir şekil de beyne rapor ederek çok kısa bir süre içerisinde algılanıp hazmedilmesini elde eden bu teknikleri en önemli özelliğini bu madde yardımıyla  ortaya çıkarmaktadır. Anlayarak Hızlı okuma, dikkat eksikliği bulunan ve okuma esnasında konsantre olamayan insanlar için çok olumlu neticeler doğurmaktadır.


Denizli Hızlı Okuma Kursları


Denizli Hızlı Okuma Kursları, göz kaslarını geliştiren, gözün görüş açısını geliştirip sözcükler üzerinde kendiliğinden gezinmesine karşı önlemler sağlayan planlı bir eğitim programıdır.


Denizli Hızlı Okuma Kursları ile  göze canlı bir hareket sağlaması yapılır. Hızlı okuma teknikleri ile görüş ve algılayış içinde uyum sağlaması yapılır.


Denizli Hızlı Okuma Kursları, gözün; idrak etme sahasını ve duraklama esnasında okuma alanını yükseltme temellidir. Hızlı okuma alıştırmaları ve anlayarak hızlı okuma teknikleri ile çokça uygulama ve egzersizler yapılır.


Okumayı öğrenmeye başlandığı zamandan itibaren meydana getirilen hataları gidererek okuma hızı artırılabilir. Okumayı hızlandırma ve anlamlandırma uygulamalarının tecrübeli ve ustalaşmış eğitmenler aracılığı ile yapılması faydayı en üst seviyeye çıkartır.


Denizli Hızlı Okuma Kurslarımız ile okuma hızınızda minimum 3 kat artış sağlanır. Denizli Hızlı Okuma Kursları ile birlikte anlama hızı, dikkat ve konsantrasyon becerileri de artırılır.

Denizli Hızlı Okuma Kursları, hızlı okuma teknikleri, hızlı okuma metinleri, hızlı okuma testleri, hızlı okuma yazılımları ve konusunda profesyonel ve uzman eğitmenlerimiz ile okuma ve anlama hız limitinizi artıracaksınız. Sosyal hayatta, ve okul hayatında önemli avantajlar sağlanır.


Denizli Hızlı Okuma Kursları ile Neler Kazanırsınız?


Sınavlarınızı süreninde yetiştirir, ekstra vakit artırırsınız.


Hızlı okuma parçaları ile bolca uygulama ve egzersiz yaparsınız.


Daha az sürede, anlayarak daha çok kitap, hikaye, mecmua yada roman okursunuz.


Okuma esnasında yaşanılan dikkat dağınıklığı, odaklanma ve motivasyon problemlerini aşarsınız.


Okuduğunuz bir metni ilk seferde anlar, yeniden etmek zorunda kalmazsınız.


Okunması zor, anlam yükü bakımından ağır ve uzun parçaları daha rahat okursunuz.


Okumalarınızı zevk alarak yapmaya başlarsınız.


Okuma hızını artırarak daha çok okur, daha çok anlamış olur ve bu sayede genel kültür birikiminizi de
yükseltirsiniz.


İş ortamında belge, doküman, mail, rapor vb. Okumaları daha hızlı gerçekleştirerek işinizde kendinize
yeni fırsatlar yaratma şansı bulursunuz.


Erişkin Grupları için Denizli Hızlı Okuma Kursları


Denizli Hızlı Okuma KurslarıDenizli Hızlı Okuma Kursları, okumak zorunda olduğunuz materyalleri kısa zamanda okumanıza destek verir.


Denizli Hızlı Okuma Kursları ile; dosya, rapor, gazete, mecmua ve kitapları daha kısa bir vakit içinde okuyup anlayabilirsiniz.


Yetişkinlere özel Denizli Hızlı Okuma Kursları ile kendinize daha çok vakit ayırabilirsiniz.


Denizli Anlayarak Hızlı Okuma Kursları ile zaman tasarrufu yapıp, daha çok okuyup daha etkili anlayabileceksiniz.


Denizli Anlayarak Hızlı Okuma Kursları  Süreci


Denizli Hızlı Okuma Kursları, katılımcıların ön görüşmeye alınmasıyla başlar. Denizli Anlayarak Hızlı Okuma Kursları, hızlandırma ve anlamlandırma olarak iki süreçten doğar. Denizli Anlayarak Hızlı Okuma Kursların ilk kısmında hızlandırma, ikinci kısımda ise anlamlandırma ile ilgili beceriler öğretilir.

Öğrenciye, hedeflerine ulaşması yönünde çalışmalar yapılır.


Denizli Hızlı Okuma Kursları, okuyucunun yavaş  okuma alışkanlıklarını belirleyip, anlayarak okuma hızını en az 3 kat köklü bir şekilde artırmaktadır.


Denizli Hızlı Okuma Kurslarının temel hedefi; dikkat, odaklanma,  anlama ve konsantrasyonu en etkili şekilde geliştirmektir. Bu uygulamalarının  nihayetinde verimli ve etkili bir okuyucu olacağınızdan kararlı olabilirsiniz.


Üniversite Öğrencileri için Denizli Hızlı Okuma Kursları


Üniversite Denizli Hızlı Okuma KurslarıDenizli Hızlı Okuma Kursları ile  kısa zamanda daha çok not okuyabilirsiniz.


Denizli Hızlı Okuma Kursları sayesinde, TEOG, YGS, LYG, ALES ve KPSS benzer biçimde zamanın çok kıymetli olduğu sınavlarda zaman artırabilirsiniz.


Denizli Hızlı Okuma Kursları ile okuduklarını hatırlamama ve sık sık yeniden etme sorununu minimuma indirirsiniz.


Hızlı Okuma Programları ve Hızlı Okuma Teknikleri ile desteklenmiş Denizli Hızlı Okuma Kursları ile, bu problemlerin üstesinden gelebilirsiniz.


Denizli Hızlı Okuma Kursunun Amacı


Denizli Hızlı Okuma Kurslarının amacı; gözlerin sözcükler üzerinde keyfince başıboş gezinmesini önlemektir.

Duyu organları, zihin ve bedeni beraber harekete geçirerek Etkili ve Hızlı Okuma becerisi kazandırmaktır. Hızlı Okuma Kursları, bu sayede size TEOG, YGS, LYS, ALES, KPSS, TUS şeklinde sınavlarda, ekstra vakit ve başarı kazanmanıza destek sunar.


Denizli Hızlı Okuma Kursları, final ve vize sınavlarınıza hazırlanırken çalıştığınız yazı, kitap,  ders notları gibi dokümanları hızlı ve etkili bir halde okumanıza destek verir.


Denizli Hızlı Okuma Kurslarının Süreci


Hızlı Okuma Kursu, iştirakçilerin ön görüşmeye alınmasıyla adım atar. Hızlı Okuma Kursu, hızlandırma ve anlamlandırma olarak iki süreçten doğar. Denizli Hızlı Okuma Kursların ilk bölümünde hızlandırma, ikinci kısımda ise anlamlandırma ile ilgili beceriler öğretilir.


Öğrenciye hedeflerine ulaşması yönünde çalışmalar yapılır.


Hızlı Okuma Kursları
, okuyucunun mevcut okuma alışkanlıklarını belirleyip, hızlı  okuma hızını en az 2 - 3 kat köklü bir şekilde artırmaktadır.


Hızlı Okuma Kursunun temel amacı; anlama, dikkat,  konsantrasyon ve odaklanma  en etkin şekilde geliştirmektir. Bu çalışmanın sonucunda verimli ve etkin bir okuyucu olacağınızdan kararlı olabilirsiniz.


YGS-LYS Öğrencileri için Denizli Hızlı Okuma Kursları


YGS-LYS Denizli Hızlı Okuma KurslarıDenizli Hızlı Okuma Kursları, ile YGS-LYS sınavlarında kronikleşen süre sorununu ortadan kaldıracaksınız.

Denizli Hızlı Okuma Kursları öncesi, öğrencilerin ortak problemi "vakitti yetiştiremedim." veya "süremin yetmedi yoksa imtihan çok kolaydı." olur.


Ortalama bir TEOG, YGS, LYS sorusu 40-45 kelimeden oluşur ve bunun okunması 15-20 saniye alır.
Etkin Hızlı Okuma becerisine haiz öğrenci aynı suali daha iyi anlayarak okuyup, 5-7 saniye arttırarak toplamda 30-40 dakika süre arttırır.


Denizli Hızlı Okuma Kursunun Amacı


Denizli Hızlı Okuma Kursunun amacı, gözlerin sözcükler üzerinde keyfince başıboş gezinmesini önlemektir.

Denizli Hızlı Okuma Kursları ile duyu organları, zihin ve bedeni beraber harekete geçirilerek Etkili ve Hızlı Okuma becerisi kazandırmaktır.


Denizli Hızlı Okuma Kursunun, bu sayede size YGS ve LYS sınavlarında fazladan vakit ve başarı kazandırmıştır.


Denizli Hızlı Okuma Kursu Programının Süreci


Denizli Hızlı Okuma Kursu, katılımcıların ön görüşmeye alınmasıyla başlar. Hızlı Okuma Kursu, hızlandırma ve anlamlandırma olarak iki süreçten kaynaklanır. Hızlı Okuma Kursun ilk kısmında hızlandırma, ikinci bölümde ise anlamlandırma ile ilgili beceriler öğretilir.

Öğrenciye hedeflerine ulaşması yönünde çalışmalar yapılır.

Denizli Hızlı Okuma Kursu, okuyucunun mevcut okuma alışkanlıklarını belirleyip, anlayarak okuma hızını minimum 2 kat köklü bir halde artırmaktadır.


Hızlı Okuma Kursunun temel hedefi; anlama, dikkat, odaklanma ve konsantrasyonu en etkin şekilde geliştirmektir. Bu çalışmanın sonucunda verimli ve etkin bir okuyucu olacağınızdan emin olabilirsiniz.


Denizli Hızlı Okuma Kursu nihayetinde Kazanımlar


Paragraf sorularını anlayarak daha hızlı okursunuz,


Okuma hızınız minimum iki kat oranında yükselir,


Metinleri anlama ve değerlendirme yetisi gelişir,

Dikkat ve konsantrasyon seviyeleri yükselir,


Okunanı özümseme, kalıcı bir şekilde öğrenme yeteneği kazanılır,


Okurken beyniniz daha hızlı ve etkili bir iletişim kurar,

YGS-LYS sınavlarında başarı oranınız artar,


Okumak sizin için daha zevkli bir hale gelir,


Kendinize olan güveniniz artar,


Daha hızlı okumaya bağlı olarak genel kültür bilginiz artar.


Denizli Hızlı Okuma Kurslarının İçeriği


Etkin Hızlı Okuma Düzeni,


Bilgisayar Destekli Hızlı Okuma Çalışması,


Göz idraksı yeteneği Geliştirme Alıştırması,


Anlama Yetisini Yükselten Etkili Okuma yöntemleri,


Sağ Beyinle Konsantrasyon ve Fotoğraf Okuma Metotları,

Yazı, E-Posta, Rapor, Dosya Okuma yöntemleri,


İlk Okuma ve Göz dolaştırma yöntemleri,


Hız ve Algı Belirlemesi,


Yavaş Okuma Huylarının Belirlenmesi ve Çözümlenmesi


Odaklanma,


Güdülenme,


Motivasyon


Beynin İşleyiş Sistemi,


Hafızaya kayıt,


Doğru Nefes Alma,
Okuma Öncesi, Anı ve Sonrasının Tertibi,


Kişisel Öğrenme Yol ve yöntemleri Testi,


Beyin egemenlik Çözümlemesi,


Hızlı Okuma şekilleri,


Hangi Yazı Hangi Hızda Okunmalıdır?


Metnin Doğru Yerlerine Yoğunlaşma,


Metinde Temel düşünce ve Yardımcı fikir Tespiti,


Metnin seçimine Gör Okuma Stilleri,


Okuma Öğrenme Bilinci Yükseltme, Disiplini Edinme,


Test ve Sınav  Odaklı Hızlı Okuma,


Devamlı Anlayarak Okuma Hızı kazandırma, Takip Çalışması.


İlkokul Öğrencileri için Denizli Hızlı Okuma Kursları


İlkokul ilköğretim Denizli Hızlı Okuma Kurslarıİlkokul öğrencileri için özel hazırlanan Anlayarak Hızlı Okuma Kursu ile, çocuklarınız daha hızlı okuyacak ve okumayı erken yaşta sevecektir.


Denizli Hızlı Okuma Kursu, ilköğretim çağındaki öğrenciler için hazırlanmış; özel müfredat ve eğlenceli bilgisayar programlarından oluşmaktadır.


Denizli Hızlı Okuma Kursu çocuğunuzun yavaş okuma ve dikkat dağınıklığı problemlerini  çözecektir.


Denizli Hızlı Okuma Kurslarının Amacı


Denizli Hızlı Okuma Kursunun amacı; gözlerin, sözcükler üzerinde keyfince başıboş gezinmesini önlemektir.


Denizli Hızlı Okuma ile, duyu organları, zihin ve bedeni beraber harekete geçirilerek Etkili ve Hızlı Okuma becerisi kazandırılır.


Denizli Etkili ve Hızlı Okuma Kursu yardımıyla, çocuklarınız Liselere giriş sınavlarında extra zaman ve
başarı kazanır.


Denizli Hızlı Okuma Kursu Programının Süreci


Denizli Hızlı Okuma Kursu, katılımcıların ön görüşmeye alınmasıyla adım atar. Denizli  Hızlı Okuma Kursu, hızlandırma ve anlamlandırma olarak iki süreçten kaynaklanır. Denizli  Hızlı Okuma Kursun ilk kısminde hızlandırma, ikinci kısımda ise anlamlandırma ile ilgili beceriler öğretilir.


Öğrenciye hedeflerine ulaşması yönünde çalışmalar yapılır.


Denizli Hızlı Okuma Kursu, okuyucunun mevcut okuma alışkanlıklarını belirleyip, anlayarak okuma hızını minimum 2 kat köklü bir halde artırmaktadır.


Denizli Hızlı Okuma Kursunun temel hedefi; anlama, dikkat, odaklanma ve konsantrasyonu en etkili şekilde geliştirmektir. Bu uygulamanın sonunda verimli ve etkili bir okuyucu olacağınızdan emin olabilirsiniz.


Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.
 

Hızlı Okuma  Eğitimi
  ilgili detaylı bilgi için :


İzmir’deki  Hızlı Okuma   Eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Hızlı Okuma  Eğitimini tıklayabilirsiniz.


Denizli’deki Hızlı Okuma eğitimlerimiz   0 (258) 213 0 999-  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Hızlı Okuma  Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - - -
Denizli Hızlı Okuma Kursları başlıklı 2091 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın