• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

Denizli Hızlı Okuma Eğitimi

Denizli Hızlı Okuma Eğitimi
Hızlı Okuma

Okumak  fakat okunanların anlaşılabilmesiyle yararlı. Ne kadar çabuk ve hızlı okuduğunuzda çok okuduğunuzun ne kadarını anlayabildiğiniz çok daha önemli. Çünkü istek ve ihtiyaçlarınızı karşılamayan bir okuma harflerin, sözcüklerin üzerinde göz gezdirmekten öteye geçemez.


Metinin bulunuşundan bu yana belki de çağımızdaki kadar yoğun okuma gereksinimi hiçbir zaman olmadı. Yenilikçi teknolojiler bilginin üretiminden çok daha kolayca ve hızlı yayılabilmesine, paylaşılabilmesine imkan sağlıyor. Gerek günlük yaşamda, gerekse iş hayatında çok daha fazla bilgi ve belgenin okunması anlaşılması gerekliliği zamanın tüm bu okumalar için yetmemesine sebep oluyor. Durum böyle olunca hem okuma hızının hem de okunanların çok daha hızlı bir şekilde özümsenmesi anlaşılması da büyük önem taşımakta.


Hızlı okuma, uygulamasının hedefine ulaşması demektir. Kişilerin bir dakikada yaklaşık 200 civarında kelime okuyabilirler. Denizli Hızlı Okuma Eğitimi, sayesinde bu rakam 1dakikada 1000 kelimenin üstüne çıkarılabilir. Hızlı okumak demek sadece kelimeleri hızlı bir şekilde zihinden geçirmek demek değildir.
Hızlı okumak hem hızlı okumak hem de doğru anlamak demektir.  Anlayarak Hızlı Okuma kavramı ise okunanların anlaşılmasıyla ilgili bir terimdir. Anlayarak Hızlı Okuma amaca ulaşmayı ifade eder. Mesela edebiyat sınavına hazırlanan bir öğrenci Hızlı Okuma yöntemleri yardımıyla kendini geliştirir. Sınava okumayı algılama teknikleri kullanarak çalışır. Ardından sınavdan çok yüksek puan alır. Böylece Anlayarak Hızlı Okuma haline gelmiş olur.


Denizli Hızlı Okuma Eğitimi


Anlayarak hızlı okuma olarak adlandırdığımız, artık bir ayrıcalıktan çıkıp gereksinim halini alan, çok daha kısa sürede çok daha fazla ve anlayarak okuma, hemen hepimizin ihtiyacı.
 

Hem yaşam kalitemizin daha üst seviyeye ulaşabilmesi hem de eğitim hayatında, iş hayatında daha başarılı olabilmenin de yolu anlayarak okuma teknikleri kullanmamızı zorunlu hale getiriyor. Peki anlayarak hızlı okuma yöntemleri nelerdir, bu yazımızda bu soruyu konu edindik.


Okumak için her zamanki ayırdığınız sürenin çok daha azıyla, daha iyi anlayabildiğiniz daha çok sayfa okuyabilmeyi ve algılayabilmeyi kim istemez. Hepimizin aslında şimdiki okuma ve anlama hızımızın kat be kat fazlasını okuyabileceğimizi ve her zamankinden çok daha iyi anlayabileceğimizi biliyor muydunuz?

Yalnızca üstün becerilerin bunu başarabileceğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. İşin sırrı, okuma yaparken anlayarak okuma teknikleri kullanabilmekte.
 

Anlayarak Hızlı Okuma Teknikleri Nelerdir?
 

Mevcut eğitim sistemimiz Anlayarak Hızlı Okuma tekniklerinden ziyade, hızlı okuma teknikleri üzerinde çok daha fazla duruyor. Dolayısıyla okuduğunu anlamak için gerekirse çok fazla okuma yapmak, özellikle sınavlarda soruları bir daha bir daha okumanın gerektiğinden hepimiz haberdarız.
 

Ancak burada unutulan bir nokta var. Gerçekten anlayarak okuyabilmek için okuma hızımızın yavaşlığı sebebiyle okuduklarımıza gereken dikkati gösterebiliyor muyuz? Bu sorunun yanıtını hemen ‘hayır’ olarak cevaplayabiliriz. Çünkü yavaş okuma okuduklarımızın algılabilmesinin önündeki en büyük engellerden sadece biri. Bu nedenle anlayarak hızlı okuma ve öğrenme teknikleri hemen her öğrencinin sahip olması gereken becerilerden biri olmalı.


10 Soruda Anlayarak Hızlı Okuma - Denizli Hızlı Okuma Eğitimi
 

Anlayarak Hızlı Okuma nedir ne değildir daha iyi anlaşılması açısından sizler için 10 soru ve 10 cevap hazırladık.
 

1.Soru: Anlayarak Hızlı Okuma yetenek gerektirir mi?
 

Anlayarak Hızlı Okuma yetenekten ziyade çalışma gerektirir. Çok kötü okusanız bile böyle bir yeteneğinizin olmadığına emin olsanız bile yeterli çalışma ile Anlayarak Hızlı Okuma kursları sayesinde son derece hızlı okuyabilirsiniz.
 

2. Soru: Hızlı okuyanlar okuduğunu anlamaz mı?


Anlayarak Hızlı Okuma eğitimi alanlar aynı zamanda hızlı anlama ve okuduğunu algılama eğitimi de alırlar. Anlayarak Hızlı Okumayı öğrendikçe çabuk  anlamayı da doğal bir sonuç olarak öğrenirsiniz.
 

3 . Soru: Anlayarak Hızlı Okumayı nasıl geliştirebiliriz?
 

Anlayarak Hızlı Okumak için en temel çalışma göz egzersizleri ve Anlayarak Hızlı Okuma çalışmalarıdır. Bunları internetten de öğrenebilirsiniz. Ancak okuma hızınız belli bir seviyenin üstüne çıkamaz. O yüzden Anlayarak Hızlı Okuma kurslarından destek almalısınız.
 

4. Soru Anlayarak Hızlı Okuma bir işe yaramaz diyorlar doğru mu?
 

Anlayarak Hızlı Okumak birçok açıdan faydalı bir eylemdir. Kendinize daha çok zaman ayırabilirsiniz. Başarılı bir kariyer yapmanıza yardımcı olur. Kitapları çok daha hızlı okursunuz. Eğer raporlarla ilgili işiniz varsa işlerinizi mesai bitmeden halledersiniz. Sınavlarda okulda başarınız yükselir.  Analiz ve geniş alanları görme farkındalık gibi becerileriniz artar. Kısacası hızlı okumak sadece hızlı okumak değildir. Çok ciddi faydaları vardır.
 

5. Soru: Anlayarak Hızlı Okumak için çok okumak yeterli mi?
 

Hayır, uzmanlardan eğitim almalısınız. Anlayarak Hızlı Okuma kitapları bir miktar hızlanmanıza neden olur.
 

6. Soru: Anlayarak Hızlı Okumanın sınavlara faydası var mı?
 

Ülkemizde önemli sınavların büyük bir bölümü hıza dayanır. Ne kadar hızlı olursanız o kadar soru çözersiniz. Bu da kendinize çok daha iyi bir hayat kuracağınız anlamına gelmektedir.
 

7. Soru: Anlayarak Hızlı Okumayı öğrendikten sonra geri unutur muyum?
 

Anlayarak Hızlı Okuma öğrenildikten sonra unutulma. Ancak gözler egzersiz yapılmazsa yavaşlar bu yüzden küçük yavaşlamalar söz konusu olabilir.
 

8. Soru: Herkes hızlı okuyabilir mi?


Okuma yazması olan herkes hızlı okuyabilir.
 

9.Soru: Ben dakikada 500 kelime okuyorum ancak anlamıyorum. Bu iyi bir rakam mıdır?
 

Dakikada kaç kelime okuduğunuz elbette oldukça önemlidir. Ancak daha önemli olan şey okuduğunuzu anlama oranınızdır. Bir dakikada 5000 kelime dahi okusanız ne okuduğunuzu bilmiyorsanız hızlı okumuş sayılmazsınız. Hızlı okuma yapmış olmak için en az %60 anlama oranına sahip olmanız gerekmektedir. Onun için hızlı okuma kursları sadece hızlı okumayı değil okuduğunu anlamayı da öğretir.
 

10. Soru: Anlayarak Hızlı Okumanın altın kuralı var mı?
 

Anlayarak Hızlı Okumanın elbette püf noktaları var. Ancak Anlayarak Hızlı Okuma çok yönlü bir çalışma gerektirir. O yüzden disiplinli olmak ve vazgeçmeden eğitmenin verdiği ödevleri yerine getirmek gerekir. Anlayarak Hızlı Okuma amacınızı belirlemeniz ve o amaca ulaşmak için çaba göstermeniz en önemli kuraldır.


Hızlı Okuma kurslarından, Hızlı Okuma eğitimi almadan önce birtakım teknikleri öğrenmeniz başarınızı artıracaktır. Anlayarak Hızlı  okumada önemli kavramlardan biri de çabukluktur. Bir kaynak ne kadar çabuk ve hızlı okunursa o kadar basit anlaşılır, kavranır. Hızlı okuma sırasında anlama olmazsa çabukluğun hiçbir değeri yoktur. Hızlı okuma eğitimi çabuklukla kavrama ve belleme arasında bir bağ kurmaya çalışır. Anlayarak Hızlı Okuma süreci okuma profilimizde yaratmaya çalıştığımız bir alışkanlıklar zincirinden ibarettir. Araba kullanmada, bisiklete binmede olduğu gibi; belirli süreçlerle  egzersizler yapılarak zihin işlerliğinin kazanılması sağlanabilir.


Okuma hızı arttıkça, konuyu kavrama ve öğrenme de artacaktır. Bunun nedeni, hızlı okuyanların, okumalarını kelime ile değil, kelime grupları ile gerçekleştirmeleridir. Cümle içerisinde sözcükler bir anlamsal bütün yaratarak tek başlarına verdikleri anlamdan çok daha yoğun bir anlamsal ifadeye sahip olmaktadır. Kelimelerin bu anlamsal bütün içinde takım halinde izlenerek okunması tamamının daha çabuk algılanmasını ve anlaşılmasını sağlamaktadır.

  
Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.


Hızlı okuma  eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :


Denizli Hızlı Okuma Eğitimi için  0 (258) 213 0 999-  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Denizli Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.


İzmir  Hızlı Okuma Eğitimi için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Denizli Hızlı Okuma Kursları

Denizli  Hızlı Okuma Kursu

 

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - - -
Denizli Hızlı Okuma Eğitimi başlıklı 2189 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın