• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

Denizli Hızlı Okuma

Denizli Hızlı Okuma
Hızlı Okuma

Öğrencilerin ilköğretimden yüksek lisansa kadar girecekleri bütün sınavlarda ve gelecekteki işyaşamlarında başarılı olmalarının en önemli koşullarından biri zamanı iyikullanabilmeleridir. Anlayarak Hızlı okuma eğitimi, öğrencilerin bilgiye,anlayarak çok kısa bir zamanda  ulaşmalarını, sınavlarda ek zaman Kazandırarakdaha başarılı olmalarını sağlar.


Zihnimize göz aracılığı ile gelen bilgi ışık hızına yakınbir zamanda  (Saniyede 300.000 km)gelmektedir. Zihnimiz normal şartlarda dakikada 900 kelime okuyabilecek birkapasiteye haiz olmasına karşın çoğumuz genelde dakikada 150 kelime okuyoruz.Hızlı okuma ve idrak etme eğitimi ile anlayarak okuma hızımızı 2-3-4-5 katarttırmak mümkündür.


400 sayfalık bir kitapta ortalama 90.000 kelime bulunur.Okuma ve anlama hızı dakikada 500 kelime olan bir okuyucu, 400 sayfalık kitabı 3saat gibi kısa bir zamanda  anlayarakokuyabilir.


Etkili ve de hızlı okuma becerilerinin geliştirilmesinde ilkadım, kişinin okuma süreci ve de okuma becerilerinin tanınması gerekir. Bundandolayı İlk olarak kişiler ne kadar sürede ne okuduğunu, neleri okumayı sevmişolduğunu ve de okurken kişiyi zorlayan ve de dikkat dağıtıcı olan şartlarınneler olduğunu iyi bir biçimde tespit etmesi gerekir .

 

Okuma bununla beraber bir düşünce işlemi olarak kabuledilmiş olduğu için ferdin okuma sırasında kendini tamamen okuma işlemineadapte etmesi gerekir. Bundan dolayı İlk olarak hazırlanması ihtiyaç duyulankişi ve de ortam koşulları bulunmaktadır. Bunlardan ilk olarak fertkoşullarından bahsedelim.

 

Eğer fert tam olarak kendini okumaya hazır hissetmiyor iseyahut bitkinlik, halsizlik gibi fizyolojik sorunlar ile karşı karşıya kalmışise ferdin okuma eylemini gerçekleştirebilmesi için çok sağlıklı bir konum olamaz.Bu da kişi okuma eylemine giriş yapmış ise de muhtemelen ya aklında var olanfarklı duygu ve de düşüncelere dalacak, ya birey yorgun ise kendini uyuyorolarak bulacak ya da kısa bir süre sonrasında okuma eylemini bırakıp HızlıOkuma dışında başka bir eylem ile meşgul oluyor olacaktır. Bu sebeple ilkolarak kişinin bedenen ve de ruhsal yönden okuma hareketine hazır bir konumdaolması gerekir . İkinci ön koşul da çevre koşullarının hızlı okuma ve de okumaeylemine hazır bir konumda olması veya fert tarafından hazır bir konumagetirilmesi söz konusu olmaktadır . Bunun için bazı şartlar söz mevzusudur .İlk olarak çalışma için seçilen ortamın gürültüden uzak ve dikkat dağıtmayacaksessiz bir ortam olması gerekir . Bu yüzden ortamda televizyon benzer biçimdedikkat dağıtıcı etmenlerin bulunmaması veya eğer mümkünse açık olmamasıgerekmektedir .

 

Sağlıklı bir okuma ortamı yaratılması için ikinci önemliolacak şart da çalışma ortamında bulunan ortam ışığın hem loş olmaması hem degözü yoracak bir ışık tonundan uzak durulması gerekir . Bu neden ile deuzmanlar tarafından tavsiye edilen ortamda sağlıklı beyaz led ampullerin olmasıgerektiğidir. Ayrıca ortamda bulunan eşyaların fazla göz alıcı olmaması dagerekir . Ortamda yer edinen eşya sayısı da son aşama göz yorucu olan olumsuzfaktörler arasında yer alır .

 

Sağlıklı bir okuma ortamı oluşturulduğunda ve de fert okumaeylemine hazır olduğunda hızlı okumayı başarmak için bilinmesi ve deuygulanması gereken tek şey hızlı okuma teknikleridir .

 

Denizli Hızlı Okuma Eğitimin İçeriği:

 

Meydana getirilen uygulamalarla, gündelik hayatta etkinolarak kullandığımız okuma ve öğrenme alışkanlıklarımız değiştirilir. Haizolunan kabiliyetler ve alışkanlıklar üzerine uygulama yapıldığı için herhangibir kural öğrenmek gerekmez. Öğrenmeye dayalı kalıplar kırılarak daha güçlükalıpların inşası temin edilir.

 

Alışılmışın haricinde uygulamalarla hızlı okumaeğitimlerinden farklı ve özgün çalışmalar yapılır. Göz kasları ile ilgilihareketler, öbek halinde kelimelerin görülmesi, sakız çiğneme uygulaması,çivileme şeklinde uygulamalar yaptırılmaz. Tarafımızca geliştirilen özeluygulamalarla okuma/öğrenme hızı en az 2-3 katına çıkacak şekilde geliştirilir.

 

Denizli Hızlı Okuma Eğitimin Katılımcı Profili:

 

•     Okuma hızındanmemnun olmayanlar


•    Okuduğunu dahaiyi anlamak isteyenler


•    Okul, üniversitebaşarısını artırmak isteyenler


•    Okuduğu makaleyiya da kitabı muhakeme etme, çözümleme etme becerisini çoğaltmak isteyenler


•    YGS, TEOG, LYS,KPSS, KPDS, TUS, TOEFL benzer biçimde bütün dallarda yapılan sınavlarahazırlananlar


•    Matematik kaygısıgüdenler


•    Okumada iç sesiyenmek isteyenler


•    Okurken meydanagelen dikkat dağınıklığını yenmek isteyenler


•    Ders ve okulbaşarısını çoğaltmak isteyenler


•    Çalışmaperformansını artırmak isteyenler


•    Sosyokültürelgelişim hedefleyenler


Denizli Hızlı Okuma kurslarının faydaları şunlardır.

 

Denizli Hızlı Okuma Eğitiminde Elde Edilecek Kazanımlar:

 

•    Düşünüşünüdeğiştirip sahip çıkan öğrencilerimizin elde edecekleri kazanımlar;

 

•    Okuma hızınınminimum 4-6 katına çıkması

 

•    Okunan her şeyinmuhakeme ederek daha iyi anlaşılabilmesi

 

•    Öğrenmenin çokdaha kolaylaşması

 

•    İş performansınınartması

 

•    Yabancı dil vekurum için yükselme sınavları ile ilgili kaygının kalkması


•    Hızlı ve doğruhesaplama

 

•    Dikkat veodaklanmanın artması


•    Mevzuların hızlıanlaşılması, soruların hızlı cevaplanması

 

•    Sınavlarda hataoranının düşmesi

 

•    Sınavlarda ekstra30-40 dakika kazanma

 

•    Hızlı refleks,gelişmiş özgüven

 

•    Keskin görüş,işitme ve idrak etme

 

Denizli Hızlı Okuma, Hızlı Okursan Anlayamam ki!

 

En sık duyulan yakınma, hızlı okuma yapıldığında okunanlarınanlaşılamayacağıdır. Bunun nedeni bu cümleyi kuran kişinin hızlı okumayı hemenhemen başaramamış olmasından doğar.

 

Denizli Hızlı Okuma, Hızlı Okuma ve Anlama

 

Hızlı okumak, aynı zamanda hızlı idrak etmek demektir. Hızlıokuyan bireyler okuduklarının en az %68’ini anlarlar. Bu sayı hızlı okumaçalışması yapmamış, Denizli Hızlı Okuma eğitimi almamış kişilerde daha dadüşüktür. Öyleyse anlayarak hızlı okumayla anlama arasında ters orantı değildoğru orantı vardır. Yani anlayarak  hızlıokuma anlama teknikleri öğrenildikçe anlama oranı da artacaktır.


Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Hızlı okuma eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

Denizli Hızlı Okuma Eğitimi  için 0 (258) 213 0 999-  0 (532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Denizli Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir Hızlı Okuma Eğitimi  için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.


Denizli  Hızlı Okuma Kursu

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - - -
Denizli Hızlı Okuma başlıklı 2245 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın